Дома Останати Кошарка НБА Јокиќ продолжува да пишува историја во НБА

Јокиќ продолжува да пишува историја во НБА

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ урна рекорд стар повеќе од 30 години. Тој го заврши натпреварот со 23 поени, 11 асистенции, осум скокови и седум украдени топки.

Јокиќ застана рамо до рамо со Хаким Олајџувон, кој беше последен на кој му успеа да постигне 20 поени и седум украдени топки на меч во 1990 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Фантастичниот Лилард ги сруши Никси, Бостон го „торпедираше“ Кливленд 🎥

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни пет натпревари, а во главно домаќините ги опра…