Дома Видео Јовиќ конечно го постигна деби голот за Реал па испрати јасна порака

Јовиќ конечно го постигна деби голот за Реал па испрати јасна порака

0

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ синоќа конечно го постигна првенецот во дресот на Реал Мадрид.

Јовиќ во натпреварот против Леганес доби 15-тина минути за игра и ја оправда довербата дадена од тренерот Зинедин Зидан постигнувајќи погодок за 5:0 во натпреварот од 11. коло во Ла Лига.

Јовиќ на деби голот чекаше цели три месеци, а откако го постигна порача дека е многу среќен.

„Многу сум среќен. Хала Мадрид.“ – рече Јовиќ после натпреварот, а пренесе официјалната Фејзбук страна на Кралевите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Непосредно пред вечерашниот натпревар против Австрија Наполи соопшти дека Елиф Елмас ќе би…