Дома Видео Јапонски репрезентативец го прекина интервјуто за да се пресмета со навивачите 🎥

Јапонски репрезентативец го прекина интервјуто за да се пресмета со навивачите 🎥

Јапонскиот репрезентативец Маја Јошида влезе во конфликт со навивачите во Саудиска Арабија, па среде интервју отиде да се соочи со нив пред оградата.

Јапонија изгуби во Џеда, па очигледно и нервозата беше присутна кај Јошида. Фудбалерите на Јапонија биле навредувани уште од почетокот на натпреварот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Гнасни повици и непримерни гестикулации имаше постојано, а ова не е првпат да се случува“, изјавил Јошида.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Лотито заспа на состанок за италијанскиот фудбал, па се правдаше 🎥

Првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито се најде на критики на италијанската јавност откако …