Дома Фудбал Лига на шампиони Јаневски: По промашениот пенал добивме позитивна енергија, одигравме одлично второ полувреме

Јаневски: По промашениот пенал добивме позитивна енергија, одигравме одлично второ полувреме

Mакедонскиот шампион Вардар sо резултат од 2:1 се враќа од гостувањето кај руски Зенит во мечот од петтото коло во групната фаза на Лигата на Европа.

Ова е петти пораз за Вардар во пет натпревари и е со најмала разлика во однос на досегашните резултати.

„Двете екипи одигравме добар натпревар. Очекувавме притисок на Зенит во првите 15 минути и наша цел беше да не примиме гол во тој период, иако тоа не се случи. Примениот гол не беше тешко да се одбрани. По пеналот за противникот што нашиот голман го одбрани, добивме позитивна енергија, но неиздржавме до крајот на првиот дел и примивме уште еден гол. Задоволен можам да бидам од второто полувреме во играта, во нападот и во ударите кон противничкиот гол и на моменти бевме подобри. Постигнавме и убав гол на крајот. Одигравме многу подобро од дуелот во Скопје, но не сум задоволен од крајниот резултат“,истакна по натпреварот тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Роналдо: Да не беше Спортинг ќе работев во Мекдоналдс, морам да се оддолжам на тој клуб

Додека се шпекулира каде Роналдо би можел да игра во следната сезона, тој самиот откри во …