Дома Луд Спорт Ѕвездата на Сити се појави во шопинг центар и ги изненади сите (ФОТО)

Ѕвездата на Сити се појави во шопинг центар и ги изненади сите (ФОТО)

0

Напаѓачот на Манчестер Сити, Габриел Жесус на натпреварот против Кристал Палас ги повреди лиганетите поради што ќе мора да паузира околу два месеци.

Младиот Бразилец своето слободно време го искористи за да посети еден шопинг центар каде се движеше со помош на електонски скутер, кој исто така го користеше и минатата година кога беше повреден.

Жесус одлично се забавуваше возејќи го скутерот, па сликите одлучи да ги подели на социјалните мрежи.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

ФИФА 19 кај овој играч на ПСЖ целосно ја „утна работата“, воопшто не личи на себе (ФОТО)

Oткако ФИФА 19 излезе во продажба, милиони фанови на друштвените мрежи споедувлаат погодоц…