Дома Фудбал Англија Ѕвездата на Сити предупредува: Ливерпул не е во криза!

Ѕвездата на Сити предупредува: Ливерпул не е во криза!

Играчот на Манчестер Сити, Родри предупреди дека Ливерпул не треба да се отпишува и дека ја има потребната класа за да ги врати резултатите.

Во моментов Сити има скоро двојно повеќе бодови од „црвените“ поради слабата форма на тимот на Клоп.

„Ливерпул не е во криза, едноставно е помалу ефективен. Англиското првество е такво што не ти дава шанса да се опуштиш. Лесно се губат бодови, но Ливерпул има класа и не смее да се отпише“, изјави Родри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…