Дома Луд Спорт Ѕвездата на Лејкерси се пофали со подарок од Ибра 🎥

Ѕвездата на Лејкерси се пофали со подарок од Ибра 🎥

Ѕвездата на ЛА Лејкерс, Дани Грин доби дополнителна мотивација пред финалето во НБА.

Грин доби специјален подарок од ѕвездата на неговиот омилен клуб, Златан Ибрахимовиќ.

Ибра му испрати дрес со потпис и му посака успех во финалето против Мајами.

„Те видов дека носиш дрес на Милан за време на тренинзите. Сакам да ти посакам се најдобро во финалето и да ти го испрам дресот за новата сезона“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трагедија во Италија: Загинаа двајца фудбалери во сообраќајка

Италијанската фудаблска јавност остана згрозена откако беше потврдено дека двајца фудбалер…