Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Ѕвездата е родена: Ова се сите рекорди кои на 16 години ги сруши Јамал

Ѕвездата е родена: Ова се сите рекорди кои на 16 години ги сруши Јамал

Без разлика кој ќе го освои Европското првенство, играчот кој најмногу остави впечаток на овој турнир веројатно ќе биде Ламин Јамал.

Неверојатно е што се ова момче успеа да направи со своите 16 години, почнувајќи од Барселона минатата сезона, па се до шпанската репрезентација сега на ЕП.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Jaмал во овој момент е:

Најмлад играч кој настапил на ЕП
Најмлад играч кој асистирал на ЕП
Најмлад игач кој постигнал гол на ЕП
Најмлад играч кој настапил во Ел Класико
Најмлад играч кој постигнал гол во Ел Класико
Најмлад играч кој бил асистент за Барселона
Најмладиот играч кој постигнал гол за Барселона во Ла Лига
Најмлад играч кој одиграл 50 натпревари за Барселона
Најмлад играч кој настапил во нокаут фазата од Лигата на шампионите
Најмлад играч кој бил на подиумот (трет) во изборот на наградата „Голден Бој“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Мбапе претставен на Сантиаго Бернабеу: Ми се исполни сонот🎥

Килијан Мбапе денеска и официјално пред полниот Сантијаго Бернабеу беше преставен како нов…