Дома Македонски спорт Мак фудбал Ѓуриќ го засили Вардар

Ѓуриќ го засили Вардар

25-годишниот српски дефанзивец Дејан Ѓуриќ е прво засилување за Вардар во зимскиот преоден рок.

Ѓуриќ веќе има искуство со играње во ПМФЛ, откако беше дел од Работнички каде што настапи на 22 натпревари.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Фудбалерите на Вардар денеска го одработија последниот тренинг во Скопје, а од утре екипата се сели во Гевгелија, каде што ќе престојува седум ден.

Со пристигнувањето на новиот тренер се очекуваат големи промени во екипата, а Ѓуриќ ќе биде прво засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Охрид го обвини судијата Идризи за кражба: Најголемиот срам во македонскиот фудбал! 🎥

Денешниот натпревар од Втората македонска лига помеѓу Пелистер и Охрид го одлучи еден натп…