Дома Македонски спорт Ѓорческа ќе игра финале во Трнава

Ѓорческа ќе игра финале во Трнава

Македонската тенисерк Лина Ѓорческа се пласираше во финале на фјуџерс-турнирот во Трнава бидејќи претходно во полуфинале успеа да ја декласриаше Русинката Влада Ковал со 6-3 и 6-3.

Ѓорческа беше одлична во текот на целиот меч и заслужено се пласираше во финалето, каде што ќе се бори за нов трофеј во кариерата.

Македонката претходно успеа да елиминира дури и носителка на турнирот, па може слободно да кажеме дека се наоѓа во фантастична форма, која се надеваме дека ќе ја круниса со трофеј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Заштитата од местење на натпревари е една од важните обврски во ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија преку Комисијата за безбедност и интегритет целосно е…