Дома Останати Тенис Ѓоковиќ ја продолжи војната со хејтерите кога го напушташе теренот. Нова провокација и реакција

Ѓоковиќ ја продолжи војната со хејтерите кога го напушташе теренот. Нова провокација и реакција

Ѓоковиќ и по напуштањето на теренот ја продолжи војната со хејтерите. Тие повторно му извикуваа „Рууне“, на што српскиот шампион одговори со раширување на рацете, а потоа со ракоплескање пред да влезе во тунелот.

Тој го коментираше и однесувањето на публиката кон него на прес-конференцијата:


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Не знам што може да направи Вимблдон во тие моменти, тие платија билети и сакаат да навиваат како навиваат. Така избираат. Како се однесуваат , тоа зависи од нив.

Можеме да разговараме дали судијата ќе направи нешто, но вие не можете да направите многу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Алкараз доминантно ја одбрани титулата на Вимблдон

Карлос Алкараз го надигра Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон и со 3:0 во сетови ја одбрани ти…