Дома Останати Тенис Ѓоковиќ се огласи за ситуацијата со повреденото рамо

Ѓоковиќ се огласи за ситуацијата со повреденото рамо

Новак Ѓоковиќ се надева дека ќе биде спремен за турнирот во Токио.

Во последните денови во светските медиуми се појави информација дека Ѓоковиќ ќе мора да оди на операција, сега стигна и негова реакција.

Српскиот тенисер се огласи на Твитер изјавувајќи дека во овој момент е во процес на рехабилитација и дека наскоро ќе се јави со нови информации.

„Ви благодарам на големата поддршка и интересот за состојбата со моето рамо. Во процес сум на рехабилитација и се надевам дека ќе бидам спремен за следниот турнир во Токио“, напиша Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Ќе потсетиме Ѓоковиќ го предаде мечот на УС Опен со Вавринка и е во опасност да го изгуби првото место на АТП листата бидејќи Надал му се доближи на само 600 бодови.

Турнирот во Токи започнува на 30-ти септември.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почето…