Дома Останати Тенис Ѓоковиќ се извинуваше на судијката, а таа со нејзниот поглед кажа се 📷

Ѓоковиќ се извинуваше на судијката, а таа со нејзниот поглед кажа се 📷

Тенискиот свет е во шок откако вечерва Новак Ѓоковиќ заработи дисквалификација на УС Опен.

Српскиот тенисер вечерва го играше натпреварот од осминафиналето против Шпанецот, Пабло Карењо Буста, но натпреварот беше прекинат во финишот на првиот сет при резултат 6:5 за шпанскиот тенисер.

Имено, откако Карењо Буста поведе со 6:5 Ѓоковиќ беше видно разочаран, по што ја удри топката со својот рекет која на крајот ја погоди линиската судијка.

Новак веднаш тргна да се извини, а таа со нејзниот поглед едноставно го “замрзна“ Србинот, но и секоја надеж дека натпреварот ќе продолжи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Пандев по хаосот во Џенова за Спортски: Јас сум негативен!

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова. Имено, во Џенова се потвр…