Дома Луд Спорт Ѓоковиќ има интересно хоби (видео)

Ѓоковиќ има интересно хоби (видео)

0

Новак Ѓоковиќ очигледно има уште многу „џокери во ракавот“ со кои може да ја изненадува својата милионска армија обожаватели.

Српскиот тенисер на Фејсбук сподели фотографија на која е сликан како се обидува да плете. Додека тој се обидува да плете правилно, неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ му помага и го подучува. „Интензивно фокусиран на плетење додека врне”, напиша Ѓоковиќ на објавата.

За само неколку часа фотографијата доби над 40.000 лајкови , а илјадници оставија пораки во кои се одушевени од хобито на брачната двојка Ѓоковиќ. Јелена на својот Инстаграм профил сподели и видео со кометар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

„Ти се погодија рачните работи, аморе”. Инаку Ѓоковиќ периодов настапува на Ролан Гарос, но поради дождот натпреварите беа одложени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ѕирнете како ќе изгледа новата луксузна јахта од Рафа Надал

По жестокиот и напорен Вимблдон, каде беше елиминиран од фантастичниот Роџер Федерер, Рафа…