Дома Трансфер зона Што е со Санчез и неговиот трансфер? Еве што имаше Солскјер да каже

Што е со Санчез и неговиот трансфер? Еве што имаше Солскјер да каже

„Нероаѕурите“ го напаѓаат Алексис Санчез веќе подолго време, но изгледа има проблем во преговорите за кои Солскјер потврди дека постојат.

Наводно Интер и Манчестер Јунајтед во еден момент биле многу блиску до завршување за договор со Аанчез, но тогаш некои работи се промениле.

Јунајтед побарал од Интер тие да превземат поголем дел од платата на Санчез и покрај тоа што „нероаѕурите“ би платиле за позајмица.

Денес Оле Гунар Солскјер зборуваше за Санчез и не го откри името на клубот, но потврди дека преговори постојат.

„И понатаму има преговори со некои клубови, но тој играше во пријателскиот натпревар со Шефилд и играше добро“, кратко изјави Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Еден од најдобрите играчи на Валенсија пронајде нов клуб

Играчот за врска Дани Парехо пронајде нов клуб. 31 годишникот ја напушти Валенсија каде шт…