Дома Македонски спорт Мак фудбал Шпанија без Пике и Рамос ќе ја пречека Македонија

Шпанија без Пике и Рамос ќе ја пречека Македонија

Шпанскиот селектор Хулен Лопетеги ги објави фудбалерите на кои ќе смета за квалификацискиот дуел против Македонија, а на списокот ги нема дефанзивците Жерард Пике и Серхио Рамос.

Шпанскиот селектор нема да може да смета и на ѕвездите на Барселона, Жорди Алба и Андрес Иниеста, а по подолг период во репрезентацијата се враќаат Хуан Мата и Андер Ерера.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Голмани: Давид Де Геа (Манчестер јунајтед), Пепе Реина (Наполи), Серхио Асењо (Виљареал)

Одбрана: Серхи Роберто (Барселона), Дани Карвахал (Реал Мадрид), Марк Бартра (Борусија Дортмунд), Цезар Аспиликуета (Челзи), Ињиго Мартинез (Реал Сосиедад), Начо Фернандез (Реал Мадрид), Начо Монреал (Арсенал), Серхио Ескудеро (Севиља)

Среден ред: Давид Силва (Манчестер Сити), Тиаго Алкантара (Баерн Минхен), Хуан Мата (Манчестер јунајтед), Коке (Атлетико Мадрид ), Иско (Реал Мадрид), Лукас Васкез (Реал Мадрид)

Напад: Витоло (Севиља), Хозе Каљехон (Наполи), Нолито (Манчестер Сити), Диего Коста (Челзи) Ариц Адуриз (Атлетик Билбао), Алваро Мората (Реал Мадрид)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Започна Светското првенство во Скопје, Македонија игра вечерва

Македонија од денеска па до 30-ти јуни ќе биде домажин на 24. Светскио јуниорска првенство…