Дома Актуелно ШОК за Франција: Тоивонен погоди од половина терен во 93 минута! (Видео)

ШОК за Франција: Тоивонен погоди од половина терен во 93 минута! (Видео)

Репрезентацијата на Франција денес на шокантен натпревар го загуби натпреварот против Шведска. 

Резултатот беше 1:1 кога во 93 минута, Хуго Лорис катастрофално ја исфрли топката, а тоа успеа да го казни искусниот Тоивонен кој погоди од половина терен.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…