Дома Фудбал Италија Шок за Сасуоло: Заврши сезоната за Доменико Берарди

Шок за Сасуоло: Заврши сезоната за Доменико Берарди

Најдобриот фудбалер на Сасуоло, Доменико Берарди ја заврши сезоната по повредата со која се здоби денеска во натпреварот против Верона.

Сасуоло има кошмарно попладне зад себе, поразот од Верона можеби не боли толку како повредата на иконата на клубот Доменико Берарди.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Берарди кој е душата и срцето на тимот го напушти натпреварот во 60. минута. Италијанецот се здоби со повреда на Ахиловата тетива и дефинитивно за него сезоната е завршена.

Нема дилеми дека битката за опстанок за Сасуоло ќе биде многу потешка без Берарди на теренот. Берарди сезонава постигна девет гола и подели три асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Европска селекција ќе игра на Копа Америка

Фудбалскиот сојуз на Израел потпиша договор за соработка со Фудбалската конфедерација на Ј…