Дома Луд Спорт Шестмина против една: Еве зошто Серена Вилијамс е „ѕверка“ од тенисерка

Шестмина против една: Еве зошто Серена Вилијамс е „ѕверка“ од тенисерка

Се собраа шестмина кои мислеа дека знаат да играат тенис, па решија да си ги измерат силите со професионалка од рангот на Серена Вилијамс. Додуша, за забава, ама веројатно беа убедени дека ќе земат еден поен против ваква ѕвезда.

Дополнително, Серена покажа серија атрактивни потези со рекетот и топчето кои не само што ги воодушевија типците кои се дел од ова забавно видео. Погледнете зошто Серена без дилема е „ѕверка“ од тенисерка и уште важи за една од најдобрите на светот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Српскиот фудбалер Тошиќ нападнат со нож во Белград

Фудбалерот на Гуангжу и српски репрезентативец Душко Тошиќ доживеал непријатна ситуација у…