Дома Фудбал Италија Шведските медиуми: На Ибра му се заканува суспензија која може да му ја заврши кариерата!?

Шведските медиуми: На Ибра му се заканува суспензија која може да му ја заврши кариерата!?

Напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ би можел да се соочи со навистина сериозна суспензија ако информациите кои ги пласираа шведските медиуми се покажат како точни.

Според информациите на некои медиуми во Шведска Ибра поседува акции во онлајн обложувалница и тоа според правилата на ФИФА е строго забрането. Фудбалерите, тренерите и останатите учесници во спортот не смеат никако да се поврзуваа со обложувалници.

Наводно, Златан го прекршил правилото така со својата компанија имал 10% од акциите во една обложувалница регистрирана во Малта.

Во случај да дојде до казна Ибрахимовиќ би можел да бисе суспендиран на три години, воедно тоа би значело крај на кариерата. Како што се наведува УЕФА и ФИФА ја започнале истрагата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…