Дома Офсајд Швајнштајгер и Ана Ивановиќ објавија прекрасни вести

Швајнштајгер и Ана Ивановиќ објавија прекрасни вести

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ повторно е бремена, а радосната вест ја објави на социјалните мрежи.

„Басти и јас од сега ќе бидеме малцинство“, се пошегува поранешната тенисерка.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Ана и нејзинот сопруг имаат две деца, Леона и Лука.

Еден од најпознатите спортски парови се венча на 12 јули 2016 година во Венеција, а првото дете го доби во 2018 година, додека второто една година подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Жареше и палеше во Катар, а сега со „жешка“ фотографија го најави и Европското првенство! 📸

Ивана Кнол, навивачката која дефинитивно беше една од оние која го обележаа Мундијалот во …