Дома Македонски спорт Чурлинов не е во составот на Македонија поради сепса

Чурлинов не е во составот на Македонија поради сепса


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Maкедонскиот фудбалер Дарко Чурлинов не е во комбинација за натпреварите со Украина и Англија.

Неговото отсуство за разлика од она на Миовски кој беше познато дека е повреден беше изненадување. Чурлинов во овие моменти се наоѓа на Клиничкиот центар во Белград поради сепса и во овој момент состојбата не била јасна ниту на докторите.

„Чурлинов се наоѓа во болница во Белград. Засега нема јасен одговор околу ситуацијата, имал внатрешно труење и не се знае дали е последица од проблеми со заб или анестезија.

Познато е дека тоа резултирало со труење на крвата, сепса. Се надевам дека најлошото е зад него. Верувам дека набрзо ќе излезе од болница и се ќе биде во ред“, изјави Милевски.

Македонија на 16-ти јуни ќе игра дома против Украина, додека три дена подоцна ќе гостуваме на Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…