Дома Фудбал Останато Чудо од 16 години: ПСЖ му дава милиони, а неговата популарност е неверојатна

Чудо од 16 години: ПСЖ му дава милиони, а неговата популарност е неверојатна

Еден од најголемите таленти во академијата на Барселона, „Ла Масија“, Чави Симонс пред неколку месеци го напушти клубот и се пресели во ПСЖ.

Симонс кој наполни 16 години требаше да потпише прв професионален договор со Барселона и да се приклучи на вториот младински тим, но Барселона не успеа да најде заеднички јазик со неговиот агент Мино Раиола.

Таквата ситуација ја искористи ПСЖ кој му понуди милионска плата на ова „чудо од дете“ чија популарност секојдневно расте.

Симонс важи за еден од најголемите фудбалски таленти, а неговата популарност на социјалните мрежи е многу голема.

Покрај милионската плата во ПСЖ, тој веќе има потпишано и богат договор со „Најк“, па поради популарноста и атрактивноста веќе го доби епитетот „новиот Нејмар“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спрема ли Звезда „бомба“? Ивановиќ на ручек со Терзиќ! 📸

Иако се шпекулираше дека Бранислав Ивановиќ е пред враќање во Премиер лигата српските меди…