Дома Фудбал Лига на шампиони Човек да се запраша дали е реално? Неверојатен спринт на Халанд (ВИДЕО)

Човек да се запраша дали е реално? Неверојатен спринт на Халанд (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд вчера славеше против ПСЖ, а и во овој натпревар во центарот на вниманието се најде Ерлинг Халанд.

Халанд постигна два гола, а вниманието го привлече и во 14. минута со еден неверојатен спринт. После корнерот на гостите Халанд тргна во спринт од својот кон противничкиот гол. Забрзувањето кое го добива Халанд дури изгледа и нереално.

После натпреварот е пресметано дека Халанд 60 метри истрчал за 6.64 секунди. Само за споредба американскиот спринтер Кристијан Колман е светски рекордер на 60 метри со време од 6.34 секунди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ливерпул не сакал да го доведе Мурињо: Неговото однесување не е за Енфилд!

Жозе Мурињо ја воодушеви Европа кога во 2004 година со Порто ја освои Лигата на шампиони и…