Дома Трансфер зона Човекот кој му помогна на Јунајтед да го доведе Фернандеш сега му носи засилување од Баерн?

Човекот кој му помогна на Јунајтед да го доведе Фернандеш сега му носи засилување од Баерн?

Играчот за врска на Баерн Минхен Корентин Толисо се наоѓа пред потпис со Манчестер Јунајтед.

Според информациите англискиот клуб го контактирал спортскиот директор на ПСЖ, Антер Енрике кој би требало да помогне околу трансферот. Интересно е што токму Енрике помогна во текот на зимскиот период Јунајтед да го доведе Бруно Алвес.

Бројките засеган е се познати, но со оглед на тоа дека Ханс Флик го отпиша Толисо постои реална можност двете страни брзо да се договорат.

Толисо во Баерн би можел да биде идален партнер на Фернандеш.

Инаку, своевремено Толисо беше рекордно засилување на Баерн кога Анчелоти го доведе за 42 милиони евра од Лион.

Сепак, никогаш не успеа сериозно да се наметне, па негово заминување е очекувано.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ се враќа во Италија и тоа во најголемиот ривал на Јувентус

Марио Манџукиќ пред неколку дена спогодбено го раскина договорот со катарскиот клуб и во м…