Дома Македонски спорт Четворица Македонци во идеалниот тим од групата 2 во Лигата „Ц“ ?

Четворица Македонци во идеалниот тим од групата 2 во Лигата „Ц“ ?

Македонија изгуби во последниот натпревар од Лига Ц против Ерменија и така пропуштивме шанса да се пласираме еден ранг погоре.

Ќе беше убаво Македонија да оди во Лига „Б“, но за нас е најважно што во најважниот меч ја победивме Грузија и обезбедивме Европско првенство.

УЕФА сега неколку дена по н;etvатпреварите го избра идеалниот тим од нашата група 2 во Лигата Ц. Во тој тим има четири македонски фудбалери, голманот Шишковски, Алиоски, Зајков и Ристовски.

ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ЦЕЛИОТ ТИМ:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина …