Лино Червар оваа сезона дефинитивно се врати во својата татковина и по долги години се раздели со Металург и ја напушти Македонија.

Легендарниот стратег се врати на клупата на ППД Загреб каде што веќе во воведното коло направи сензација, совладувајќи го тимот на Флензбург.

Но за хрватските медиуми Червар откри дека поминува низ животна драма, а се чини токму тоа е причината зошто си замина од Македонија.

„Тешко ми е, имам уште една голема борба. Сопругата ми е болна. Во животот ми беше најголема помош во се и морам да бидам со нејзе кога е најтешко. Среќен сум што луѓето кои работат со мене тоа го чуствуваат, па некои натпревари во гости ќе мора да ги одработат без мене“ изјави Лино.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Регионот во неверување: Ова е како сцена од мафијашки филм – детали од престрелката која ја потресе Србија!

Денес Србија беше потресена од шокантниот настан во кој животот го загуби претседателот на…