Дома Трансфер зона Челзи ја започна „операцијата Влаховиќ“

Челзи ја започна „операцијата Влаховиќ“


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Челзи ја започна операцијата за доведување на Душан Влаховиќ на „Стенфорд Бриџ“, пренесува „ЕСПН“.

Главна цел на „сините“ во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен напаѓач, а Влаховиќ е на врвот на листата желби.

Влаховиќ сака да ја промени средината, Јувентус е спремен да слушне понуди, а Челзи е првиот клуб кој презеде конкретни чекори.

Според „ЕСПН“ Челзи е спремен да понуди 80 милиони евра за порписот на српскиот напаѓач.

Влаховиќ пред година и половина за 75 милиони евра пристигна во Јувентус, а со оглед на финансиската ситуација кај „старата дама“, клубот е спремен да го продаде за 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …