Дома Топ вести Челзи фаворит за потписот на Алаба

Челзи фаворит за потписот на Алаба

Во Челзи веќе ја планираат селекцијата за следната сезона и веруваат дека ќе успеат да го донесат играчот на Баерн Минхен, Давид Алаба.

Англискиот клуб наскоро ќе има средва со агентите на Алаба и веруваат дека брзо ќе постигнат договор и играчот ќе потпише преддоговор во јануари, а ќе пристигна на „Стенфорд Бриџ“ следното лето.

Агентот на Алаба, Пини Захави има одлични односи со соптвеникот на Челзи, Роман Абрамович. Поради тоа „сините“ се сметаат како фаворити за неговиот потпис во моментов.

Алаба влезе во последната година од договорот со Баерн и неодамна двете страни ги прекинаа преговорите за продолжување на соработката.

Покрај Челзи интерес за Алаба покажуваат Реал Мадрид, Јувентус, Барселона, Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на П…