Дома Трансфер зона Челзи се врати две години поназад и има 140 милиони евра помалку

Челзи се врати две години поназад и има 140 милиони евра помалку

Летово Челзи одлучи да ги продад Тимо Вернер и Ромелу Лукаку, двајцата централни напаѓачи и така остана без ниту еден, бидејќи Каи Хаверц е „лажна деветка.

Вернер во Челзи пристигнап ред две огдини од Лајцпиг за 54 милиони евра и сега го вратија назад за 20 и одредени бонуси. Уште полоша е ситуацијата со Ромелу Лукаку кој пред само една година пристигна како рекордно засилување од Интер за 113 милиони евра.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Белгиецот летово е повторно во Интер кој го врати за осум милиони евра за едногодишна позајмица со опција за откуп.

Сето тоа доведува до тоа дека Челзи не работел баш добро затоа што во 2020 екипата имаше проблем со нападот, Вернер и Лукаку тогаш играа за Лајпциг и Интер. Германецот и Белгиецот две години подоцна се вратија во поранешните клубови, а Челзи има околу 140 милиони евра помалку од нивните трансфери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Канте пред враќање во Премиер лигата

Aко им веруваме на странските медиуми, Н’Голо Канте е уште едно големо име кое сака да ја …