Дома Трансфер зона Челзи и нуди размена на Барселона

Челзи и нуди размена на Барселона

Барселона го победи Челзи во трката за Рафиња и Жил Кунде, а се шпекулираше и дека Левандовски ги одбил „сините“ поради Барселона. Сега овие два клуба би можеле да направат голема размена.

Како што пренесува каталонскиот „Спорт“ Челзи и на Барселона и го понудил Маркос Алонсо и 70 милиони евра за Френки Де Јонг.

Барса за Холанѓанецот бара 80 милиони евра, а Челзи го проценува Алонсо на 10. Покрај тоа Алонсо е голема желба на Чави за доведување како конкуренција на Жорди Алба. Де Јонг е најплатениот играч на Барселона, одбива нов договор со помала плата, па клубот затоа се обидува да го продаде.

Челзи го сака Де Јонг, а Алонсо не е толку потребен по пристигнувањето на Марк Кукуреља. Шпанецот влезе во последната година од договорот и од претходно ги има договорено личните услови со Барселона.

Ова изгледа како „добитна комбинација“ за сите, меѓутоа главното прашање е дали Де Јонг ќе сака да се пресели во Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…