Дома Фудбал Англија Челзи го претстави ретро дресот за наредната сезона 📸

Челзи го претстави ретро дресот за наредната сезона 📸

Во завршницата од сезоната Челзи ќе се обиде да се избори за пласман во топ 4 и место во Лигата на шампионите.

Пред крајот на сезоната „сините“ го претставија и дресот за наредната сезона. Дресот ја има традиционалната сина боја како основна, но со одредени промени за разлика од оној со кој тимот настапуваше во актуелната сезона. Од клубот соопштија дека дресот е инсприран од 60-те години на минатиот век.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…