Дома Фудбал Италија Чалханоглу после дербито спореди две ситуации и порача: Немам коментар! (ФОТО)

Чалханоглу после дербито спореди две ситуации и порача: Немам коментар! (ФОТО)

Милан и Јувентус вчера го одиграа првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија.

Натпреварот заврши без победник 1:1. Милан имаше предност, но Јувентус стигна до реми со голот на Роналдо во судиското продолжение од пенал.

Калабрија играше со рака во шеснаесетникот и од Милан тоа не го оспоруваат, но тврдат дека бидејќи Калабрија беше свртен со грб Валери не требало да покаже на белата точка.

Своето незадоволство после натпреварот го истакна и Хакан Чалханоглу кој таа ситуација ја спореди со ситуација од минатата сезона во која Алекс Сандро играше со рака, но Милан не доби пенал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус ќе игра пред празни трибини и нема да им ги врати парите на навивачите

Како што е веќе познато, пет натпреари од италијанската Серија А кои се играат викендов ќе…