Дома Фудбал Останато Чави пред дуелот со Манчестер Јунајтед: Се ќе се реши на Олд Трафорд

Чави пред дуелот со Манчестер Јунајтед: Се ќе се реши на Олд Трафорд

Тренерот на Барселона, Чави зборуваше на пресконференција пред утрешниот дуел со Манчестер Јунајтед во Лига Европа.

Чави зборуваше во суперлативи за противникот и истакна дека конечниот победник ќе се реши после вториот меч.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


„Утре ќе има одличен меч. Ова е грандиозен дуел. Двата тима пристигнуваат во одлична форма. Тен Хаг го промени Манчестер Јунајтед, тие сега се многу силен тим. Ова е европски натпревар и сакам да покажеме интензитет дека можеме да играме на највисоко ниво“, изјави Чави.

„Не може да се каже дека ова е како меч од Лигата на шампиони, но нивото сигурно ќе биде многу високо. Не мислам дека сме фаворити, очекувам израмнет дуел и сметам дека се ќе се реши во вториот меч. Сепка, ние ќе дадеме се од себе за да се пласираме во следната фаза“, додаде Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…