Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Хрватска – Албанија: Познати стартните состави!

Хрватска – Албанија: Познати стартните состави!

Во првиот натпревар од денешната програма од 15:00 часот се среќаат Хрватска и Албанија, а веќе се познати и составите за овој дуел.

Хрватска влегува како фаворит, но Албанија против Италија покажа дека може да биде опасна и против фаворитите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Двајцата селектори Далиќ и Силвињо стартуваат во формација 4-3-3.

ХРВАТСКА: Ливаковиќ – Јурановиќ, Шутало, Гвардиол, Перишиќ – Модриќ, Брозовиќ, Ковачиќ – Мајер, Петковиќ, Крамариќ.

АЛБАНИЈА: Старкоша – Митај, Ајети, Џимшити, Хисај – Лаци, Рамадани, Аслани -Бајрами, Манај, Асани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…