Дома Фудбал Англија Хит на Островот: Навивач се шишаше на натпреварот Брајтон – Манчестер Јунајтед 🎥

Хит на Островот: Навивач се шишаше на натпреварот Брајтон – Манчестер Јунајтед 🎥

Брајтон сезонава изгледа одлично предводен од Италијанецот, Роберто Де Зерби, а иако вчера создадоа повеќе шанси, сепак Манчестер Јунајтед победи и се пласираше во финалето од ФА Купот.

Натпреварот во регуларниот дел заврши без победник 0:0, по изведувањето на пеналите се радуваа „црвените ѓаволи“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Вистински хит на социјалните мрежи по овој натпрвеар стана видеото во кое еден навивач одлучил да се шиша токму на стадионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…