Дома Останати Кошарка НБА Хит монтажа: НБА има „ново“ лого со легендарната фотографија на Јокиќ од детството 📸

Хит монтажа: НБА има „ново“ лого со легендарната фотографија на Јокиќ од детството 📸

По фантастичните настапи на Никола Јокиќ во НБА се појави хит фотографија на друштвените мрежи.

Никола Јокиќ одигра неверојатен меч во седмиот полуфинален натпревар од плеј-офот против Лос Анџелес Клиперс.

Како и после шестиот натпревар кога друштвените мрежи беа преплавени со неговата фотографија од детството на која има вишок килограми. Сега на Инстаграм и твитер се појави монтажа со „новото“ лого на НБА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Пандев со гол ја отвори сезоната (видео)

Македонскиот репрезентативен капитен, Горан Пандев одлично ја отвори сезоната во Серија А.…