Дома Фудбал Италија Херојот на Милан се опушти после победата против Лацио

Херојот на Милан се опушти после победата против Лацио

Mилан во средата со голот на Тео Ернандез во 92. минута го сруши Лацио и се вратина првото место во Серија А.

„Росонерите“ не дозволија нивниот градски ривал Интер да ја заврши годината на првото место. Кога се очекуваше натпреварот да заврши без победник Тео Ернандез постигна гол за победа.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Сега играчите од Серија А добија краток и заслужен одмор.

После натпреварот против Лацио херојот на Милан одлучи и малку да се опушти, но сигурно дека никој во клубот не му замерил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Играчот на Реал Мадрид, Родриго синоќа одигра одличен натпревар против Наполи во Лигата на…