Дома Топ вести Хари Кејн наскоро станува „крал“, познати деталите

Хари Кејн наскоро станува „крал“, познати деталите


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Примарна цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде доведување на нова ѕвезда во нападот, кој ќе биде наследник на Бензема.

Прв избор е напаѓачот на Тотенхем и англиски репрезентативец, Хари Кејн и Реал веќе работи на трансферот.

Ѕвездата на „Спарси“ одби да го продолжи договорот и на лето влегува во последната година од договорот, па Тотенхем е спремен да го продаде.

Агентот веќе започнал преговори со „кралевите“, а се очекува трансферот да биде комплетиран до крајот на овој месец.

Тотенхем за неговата слободата бара 100 милиони евра, а Реал понудил 80 милиони евра плус 20 милиони под форма на бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…