Дома Останати Кошарка Хаос во српската кошарка: Партизан се откажа од домашното првенство!

Хаос во српската кошарка: Партизан се откажа од домашното првенство!

Во последниот период се појавија бројни проблеми во српската кошарка, прво тука беше хаосот во неодамнешното финале од АБА лигата кадеш то поголемиот дел од натпреварите трае и по три часа и завршуваа без публика. Се кулминираше денес со одлуката на управата на Партизан да не продолжи во домашното првенство.

Партизан донесе одлука да не игра во плеј-офот, а според информациите кои ги пренесуваат српските медиуми ова би можело да значи преселба на клубот во најнизок ранг, ако се следат актите на српската федерација.

Една од причините поради кои Партизан е незадоволен е што домаќинството во евентуалното финале се одредува според пласманот во АБА каде што Звезда беше прва. Во полуфиналето Партизан требаше да игра против ФМП.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Нема попуст за никого: Откриено зошто селекторот на Србија го отпиша Теодосиќ

После 15 години Милош Теодосиќ завчера беше отпишан од репрезентацијата на Србија затоа шт…