Дома Фудбал Лига на шампиони Хаос во Париз: Се степаа навивачите на ПСЖ и Њукасл 🎥

Хаос во Париз: Се степаа навивачите на ПСЖ и Њукасл 🎥

Жестока тепачка изби во Париз пред вечерашниот натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Пари Сен Жермен и Њукасл.

Фановите на англискиот тим тврдат дека ултрасите на ПСЖ влегле во локалот во кои се наоѓале и почнале да фрлаат столчиња и други предмети кон нив.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Навивачите на англискиот тим возвратиле, а на друштвените мрежи се појавија неколку снимки кои покажуваат за каков судир станувало збор.

Англичаните истакнуваат дека во локалот биле и семејства со деца. Натпреварот помеѓу ПСЖ и Њукасл се игра вечерва од 21:00 часот и овој натпревар би можел да биде пресуден за пласманот во следната фаза во група во која се уште Борусија Дортмунд и Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…