Дома Македонски спорт Мак баскет Хаосот во Гостивар – провокации и нападнат тренерот на КК Пелистер! 🎥

Хаосот во Гостивар – провокации и нападнат тренерот на КК Пелистер! 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Несакани сцени се случуваа вчера на натпреварот од кошаркарскиот шампионат помеѓу Гостивар и Пелистер. Натпреварот се прекина во последната четвртина откако тренерот Марјан Илиевски беше погоден со предмет од трибините.

Илиевски откако стана од паркетот ги загуби нервите, а со полициски службеници беше испратен до соблекувалната. Тука не запреа инцидентите. Беше прашање дали натпреварот ќе продолжи, но на крајот беше донесена одлука натпреварот да се доигра пред празни трибини. Двата тима останаа само со по пет кошаркари на теренот, без тренери и резерви на клупата.

На крајот се радуваше битолскиот состав кој славеш со 84:89 и се врати на првото место на табелата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…