Дома Останати Авто Мото Хамилтон побарал 400 милиони евра за нов договор со Мерцедес

Хамилтон побарал 400 милиони евра за нов договор со Мерцедес


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Новиот договор на Луис Хамилтон засега е неизвесен, а според информациите од британските медиуми тој побарал најмалку 400 милиони евра да стави потпис на нова соработка.

Засега не се знае на колку години би бил тој договор. Седумкратниот светски шампион треба уште две сезони да биде во Мерцедес, а потоа би бил амбасадор на овој бренд.

Хамилтон имаше очајна сезона. По она што се случи во 2021 година кога ја загуби титулата во последната трка од Макс Врестапен и тој и Мерцедес не беа ниту бледа сенка од она што навивачите го очекуваа.

Меѓутоа и покрај тоа според најавите Мерцедес е спремен да му ги исполни барањата за соработката да продолжи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

За Шумахер нема добри вести: Никогаш нема да биде истиот човек кој го познававме

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Веќе 10 години не се …