Дома Фудбал Англија Халанд откри кое фудбалско правило не го знае: Многу ме нервира…

Халанд откри кое фудбалско правило не го знае: Многу ме нервира…

Модерниот фудбал зема замав, технологијата е насекаде околу нас и не чини милиони, а на оваа тема сега зборуваше напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд.

Норвежанецот имаше што да каже, сака технологијата што се користи на гол-линијата да биде насекаде низ теренот. Сепак, неговото најинтересно сведочење беше поврзано со аут.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Она што ме нервира се аутите. Не е важно како го изведувате. Важно е само да ги имате двете раце на топката. Не го знам ни правилото, не знам како да исфрлам аут. Сигурен сум дека би го направил тоа погрешно. Ќе видиме што ќе се случи ќе се случи во иднина, но не треба да одите премногу метри напред, и тоа се случува. Каде што топката ќе излезе надвор, треба и да ја уфрлите од таму“, рече Халанд.

Во претходниот период многу се разговараше за шутирањето во фудбалот и дали топката сепак треба да се уфрла од страна со раце.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гундоган брутално искрен по поразот од ПСЖ

Фудбалерите на Барселона пропуштија одлична можност по пет години да се пласираат во полуф…