Дома Фудбал Репрезентации Халанд му го скршил прстот на Ван Дајк

Халанд му го скршил прстот на Ван Дајк

Норвешка и Холандија ремизираа 1:1 во рамките од квалификациите за Светското првенство 2022 година.

Голот за Норвежаните го постигна Ерлинг Халанд, додека на другата страна погоди Дави Класен.

Во текот на жестоката борба дојде до повреда на стоперот на Ливерпул Вирџил Ван Дајк, на кого Халанд му го скршил прстот. За тоа зборуваше Норвежанецот после мечот.

„Мислам дека на Ван Дајк му го скршив прстот. Дојде и ми кажа: Човеку, ми го скрши прстот. Немам поим како тоа се случи“, изјави Халанд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…