Дома Фудбал Останато Халанд можел многу порано во Германија, но проблем биле 5000 евра

Халанд можел многу порано во Германија, но проблем биле 5000 евра

Ерлинг Халанд е апсолутна сензација оваа сезона.

Младиот норвешки напаѓач ги воодушеви сите во дресот на Салзбург, а потоа во Борусија Дортмунд каде што пристигна за 20 милиони евра оваа зима.

Меѓутоа кариера на овој 19 годишник можела да тргне во друга насока ако во 2016 година била прифатена која му ја испратил Хофенхајм.

Ерлинг имаше неколку тренинзи со екипата до 16 години на Хофенхајм и се покажал во одлично светло. Меѓутоа проблем настанал околу платата од 5000 евра која ја барал таткото на Ерлинг, Аиф Инге Халанд.

Проблемот се појавил затоа што во Хофенхајм младинците зиммат плата од 2000 евра и во германскиот тим не сакале да направат исклучок за Халанд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…