Дома Македонски спорт ФФМ помогна историскиот натпревар на Македонија да се следи и онаму каде што нема услови!

ФФМ помогна историскиот натпревар на Македонија да се следи и онаму каде што нема услови!

Фудбалската Федерација на Македонија донираше 20 смарт телевизори низ Скопје и другите градови каде што е потребно со цел непречено да се следи натпреварот на Македонија.

Сите сме во исчекување на првиот настап на македонската фудбалска репрезентација на Еуро 2020. Со цел секој да има можност да го гледа настапот на најдобрите македонски фудбалери на шамионатот, таму каде што нема услови од технички причини, ФФМ донираше 20 смарт телевизори низ Скопје и другите градови во Република Македонија на повеќе болници, домови за деца, рехабилитациони центри, противпожарни единици, полициски станици… Секој заслужува да ужива и гордо да го следи настапот на нашите херои Европскиот шампионат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Крстајиќ: Беше тешко да се игра пред оваа публика

Бугарија денес успеа да ја победи Македонија со 0:1 во Скопје и така да заврши како второп…