Дома Македонски спорт ФФМ за Европското првенство го врати стариот дрес!

ФФМ за Европското првенство го врати стариот дрес!

Промената на дресот за Европското првенство предизвика силни реакции во македонската јавност, реагираше и капитенот Горан Пандев, па претседателот Муамед Сејдини вечерва најави дека Македонија на ЕП ќе оди со стариот.

Сејдини кратко само објави фотографија од дресот со порака – фудбал се игра за фановите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…