Дома Видео Фудбалскиот свет му „фаќа“ сеир: Нејмар се посрамоти против Брест 🎥

Фудбалскиот свет му „фаќа“ сеир: Нејмар се посрамоти против Брест 🎥

ПСЖ вчера славеше во последното коло од француското првенство против Брест, но таа нивна победа не им вредеше многу затоа што Лил си ја заврши работата и стана шампион на Франција.

Во натпреварот на Брест и ПСЖ видовме и една смешна сцена кога Нејмар изведуваше пенал. Голманот на домаќините се обиде да го збуни Нејмар така што очигледно ја остави левата страна повеќе празна, Нејмар ја избра токму таа страна, но неговиот шут беше катастрофално лош.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…