Дома Луд Спорт Фудбалер пристигна во Мексико и исчезна

Фудбалер пристигна во Мексико и исчезна

Фудбалерот на екипата Архаи од Хаити Вилман Ексуме исчезна по доаѓањето  на неговиот тим во Мексико на мечот со Круз Азул.

Тој самиот одлучил да избега од тимот, да го искористи доаѓањето на екипата во Мексико и да остане тука.

Фудбалерот се одлулич на ваков потег поради тешката ситуација во Хаити, а наводно има роднини во Мексико со кои ќе почне нов живот.

Ова не е прв пат да се случат вакви работи во светот на фудбалот. Во претходните години често пати имаше слични ситуации за бегство на фудалери од сиромашни земји во други економски посилни држави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бокс меч во Интер: Лаутаро и Конте ги одмерија силите🎥

Интер пред две недели ја освои шампионската титула во Италија, па сега е исклучително заба…